Da się ! Jaka piękna katastrofa…

Co to znaczy, że „się nie da” ?Jeśli świat zaczął wyglądać jak katastroficzny film klasy B to znaczy, że wszystko się da !
Smutne to i zarazem pouczające.
Jeśli można, w tej mrocznej i zarazem pełnej nadziei sytuacji, odnaleźć jakieś dobre strony to właśnie jest to.
Otóż „DA SIĘ”!
Bardzo często, w wielu firmach z którymi pracuję, słyszę, że „może i można by, a nawet trzeba, coś zmienić … „ale nie u nas”…”my jesteśmy specyficzni”… „nie da się”… i tutaj milion dowodów dlaczego ma być – jak jest 🙂
A jak Wam powiem, że każdy z Was już setki razy w życiu zrobił coś, czego się wcześniej nie dało? Przykłady, proszę bardzo: – każdy nauczył się chodzić, – każdy nauczył się jeździć na rowerze (wiem, to odważna i ryzykowna teza ;), – każdy – no prawie – nauczył się czytać ze zrozumieniem, – każdy posiadł umiejętność wykonywania jakiegoś zawodu ! (uwaga – nic nieróbstwo – to również pewna wykwintna, rzec by można profesja, pasożytnicza no ale trzeba to umieć robić 😉 )
Co to oznacza ? Oznacza to, że przy odpowiedniej motywacji i w odpowiednich warunkach każda zmiana jest możliwa.
Musi być tyko silne „PO CO” i proste do nauki „JAK TO ZROBIĆ”. Jeśli warunki będą sprzyjające i długotrwałe zmiana się utrzyma i pogłębi. Jeśli warunki będą ulegały złagodzeniu – zmiana zostanie na powrót zdominowana przez stare (silniejsze) nawyki i zachowania.

A teraz garść pytań :
– czy chcemy aby rzeczywistość z filmu katastroficznego klasy B zmieniła nasze zachowania na stałe ? I co możemy zrobić aby ta niebezpieczna groteska trwała jak najkrócej ?
– w jaki sposób należy rozmawiać z szanownymi kolegami i koleżankami, którzy twierdzą, że „się nie da”. I co będzie lepsze – argumenty czy metafory ?
Kombinujcie sami :)! Gwarantuje, że każdy z Was wie jak mądrze odpowiedzieć na powyższe pytania.
Wskazówki do odpowiedzi to bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek.
P.S. gdybym latem 2019 roku zobaczył ten film uznałbym go za taką sobie, naiwną, historię, zrobioną w nie tani ale przeciętny jak na Hollywood sposób. A tutaj, proszę, nie trzeba iść do kina, wystarczy pójść na zakupy 😉 Widać więc, że DA SIĘ – czasami nawet, niestety.
Dajmy więc radę zrobić to co trzeba i jak trzeba aby zakończyć tę projekcję filmową 3D jak najszybciej !

—> wpis opublikowany 01.04.2020 na FB, Linkedin i tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *