Kto Ty jesteś…? – współczynnik OBE – Overall Boniek Effectiveness.

Powodowany przenikliwością analizy socjologicznej zaprezentowanej na Tweeterze, a co za tym idzie w twz. mediach głównego nurtu, postanowiłem pójść krok dalej i przekuć wyczucie Pana Prezesa PZPN na cyferki.

W wyniku wieczornego procesu analizy danych zdołałem wytworzyć coś co nazwałem:

OBE – Overall Boniek Effectiveness.

Poniżej dzielę się Państwem wynikami analizy OBE (opartej metodologicznie o wskaźnik produkcyjny OEE). Mam nadzieję, że rzuca on trochę więcej światła „dokąd zmierza ten świat”.

Poniższe wyliczenia zostały wykonane przykładowo dla 3 typów obywatela – jednego zwykłego i 2 skrajnych.

Opis: współczynnik OBE (Overall Boniek Effectiveness) został wymyślony w trybie „na szybko” w oparciu o 2 zmienne tj. tweet Prezesa PZPN Pana Zbigniewa Bońka (któremu dziękuję za inspirację) oraz wskaźnik OEE (Overall Equipment Effectiveness). Metoda w dużym uogólnieniu pozwala na autodiagnozę pozwalającą określić jak dużo w obywatelu jest „Światłego Europejczyka” lub „Zaściankowego mieszkańca wsi” ;).

Jako autor niniejszego wskaźnika (aktywnie i zawzięcie mieszkający na wsi) zaznaczam, że opracowanie jest surowe i nie ma na celu wywołania negatywnych uczuć. Zależy mi aby wywoływało uśmiech i autorefleksją oraz stało się pretekstem do przerwy na „zabawę”.

Zapraszam do wykonania wyliczanki dla samego siebie…

Jak to czytać? OBE = W*E*P (gdzie: W – czas życia na wsi, E – czas zaawansowania w drodze do emerytury, P – lata podstawówki)
Wyliczenie – podobnie jak OEE – jest iloczynem % trzech w/w składowych.

Interpretacja: im wynik OBE % niższy tym bardziej osoba badana jest „Światłym Europejczykiem”, im wynik % wyższy tym bliżej osobie badanej do „Zaściankowego mieszkańca wsi”, rezultat na poziomie min. 65 % oznacza rasowego, już straconego dla nowoczesności, wroga postępu 😉

Uwaga: w/w określenia mają charakter ironiczny i odnoszą się do obywateli jednego Polskiego Narodu, którzy na potrzeby politycznej hucpy, zwanej dla niepozanki wyborami, bywają okresowo polaryzowani przez siły zewnętrzne ~ od połowy XVII w.

Życzę dobrej zabawy oraz mniej lub raczej bardziej poważnych refleksji nad tym co sprawia, że Polska trwała, trwa i będzie trwała nadal :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *